O nas

Ortho Esthetica to nowoczesna klinika stomatologiczna stworzona przez profesjonalistów, którzy pragną zaoferować swoim pacjentom nie tylko doświadczoną kadrę lekarską i najwyższą jakość usług, ale również zaprosić Państwa do wyjątkowego miejsca, jakim niewątpliwie jest Stara Papiernia w Konstancinie. Nasza klinika to nie tylko komfortowe, klimatyzowane wnętrza, ale również najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki umożliwiający wykorzystanie najnowszych metod leczenia.

Ortho Esthetica Konstancin
– warto nam zaufać!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak duże znaczenie ma atrakcyjny wygląd, na który duży wpływ mają zdrowe, białe zęby. To dlatego w klinice stomatologicznej Ortho-Esthetica proponujemy skuteczne terapie ze wszystkich dziedzin dentystyki. Naszą specjalnością jest nie tylko stomatologia zachowawcza, ale także ortodoncja, protetyka oraz implantologia. Zajmujemy się kompleksowym leczeniem kanałowym, zwalczaniem chorób przyzębia i usuwaniem zębów mądrości. Obok standardowych usług proponujemy zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, pozwalające przywrócić piękny, zdrowy uśmiech.

Indywidualne podejście

Zespół Ortho Esthetica stanowią znakomici specjaliści, których kompetencje potwierdzają liczne krajowe i zagraniczne dyplomy oraz certyfikaty. Są to stomatolodzy otwarci na Państwa potrzeby i oczekiwania, którzy do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, otaczając go należytą troską.

Kompleksowa opieka stomatologiczna to dla nas priorytet. Nasi lekarze zawsze starają się dobrać najlepszą metodę leczenia. Biorą przy tym pod uwagę zarówno możliwości, jak i oczekiwania pacjenta.

Co niezwykle istotne, przywiązujemy też ogromną wagę do tego, by osoba leczona w każdej chwili była świadoma zasadności kolejnych procedur, konieczności wykonania zabiegów i rozumiała, dlaczego leczymy w konkretny sposób. Dzięki temu pacjenci czują się w naszych gabinetach bezpiecznie i wychodzą z nich z szerokim uśmiechem na ustach!

Najnowocześniejszy sprzęt i zaawansowane technologie

Jesteśmy dumni mogąc zapewnić naszym pacjentom zabiegi na najwyższym światowym poziomie. W utrzymaniu tak wysokiego standardu pomaga nam nowoczesny, najlepszej klasy sprzęt i innowacyjne technologie. Dzięki połączeniu wiedzy i umiejętności naszych specjalistów z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych sprzętów, leczenie stomatologiczne przebiega sprawnie, precyzyjnie i przede wszystkim jest bardzo skuteczne. 

Unity stomatologiczne Stern Weber

Nasze fotele stomatologiczne są wygodne i komfortowe. Posiadają szereg udogodnień, dzięki którym zabieg stomatologiczny przebiega w przyjemnej atmosferze. Nowoczesność sprzętu zapewnia także sprawniejsze wykonywanie procedur przez lekarza.

Mikroskop zabiegowy Zumax

Mikroskop wspomaga w szczególności leczenie endodontyczne, czyli kanałowe. Pozwala na maksymalnie precyzyjne przeprowadzanie zabiegów – wszystko dzięki odpowiedniemu powiększeniu i optymalnemu oświetleniu pola.

Aparatura Radiologiczna Cefla

Pacjenci mogą u nas na miejscu wykonać wszelkie niezbędne badania diagnostyczne, w tym RTG punktowe, pantomogram, a także tomografię komputerową. Nowoczesny sprzęt pozwala na dokonywanie szczegółowych pomiarów i dokładne obrazowanie przy minimalnej dawce promieniowania.

Skaner wewnątrzustny

Do diagnostyki i opracowywania planów leczenia wykorzystujemy skaner 3D, który pozwala na pobieranie tzw. cyfrowych wycisków. Dzięki technologii wewnątrzustnego skanowania uśmiechu, pacjent może obejrzeć swoje zęby w trójwymiarze, na ekranie monitora.

Niewidoczny aparat Invisalign

Nowoczesne technologie pozwalają nam na leczenie ortodontyczne, które jest nie tylko skuteczne, ale i estetyczne. W Ortho Esthetica można korygować wady zgryzu przy użyciu niewidocznych nakładek Invisalign – subtelnie, ale nie mniej efektownie niż w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Najczęściej zadawane pytania

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, aby móc zachować piękny i zdrowy uśmiech. Prawidłowe czyszczenie jamy ustnej jest również w stanie uchronić nas przed wieloma chorobami, na przykład próchnicą czy parodontozą. Do naszego repertuaru przyzwyczajeń powinno należeć szczotkowanie zębów (najlepiej po każdym posiłku), nitkowanie ich, używanie past z fluorem (chyba, że lekarz zaleci inaczej), mycie języka i używanie płynów do płukania ust. Po takim procesie zęby powinny być czyste, nie zawierać resztek pokarmów, dziąsła powinny być różowe, a oddech świeży. Pamiętajmy, profilaktyka jest dużo mniej kosztowna niż leczenie skutków choroby!

Regularne przeglądy stanu jamy ustnej i uzębienia pomagają w profilaktyce chorób. Średnio co pół roku dorośli, jak i dzieci powinni zgłaszać się na kontrole oraz czyszczenie zębów (tzw. higienizacja, czyli scaling, piaskowanie i fluoryzacja).

Błędne jest przekonanie, że z dzieckiem trzeba wybrać się do ortodonty dopiero wtedy, gdy wyrosną mu wszystkie zęby stałe. Zęby mleczne też trzeba leczyć! Dlatego, jeśli logopeda lub pediatra nie zaleci wcześniej, na pierwszą wizytę ortodontyczną należy udać się z dzieckiem gdy ma skończone 7-8 lat.

Cały proces leczenia ortodontycznego jest długotrwały i wymagający zaangażowania ze strony lekarza, jak i samego pacjenta. Bez odpowiedniej higieny jamy ustnej i zgłaszania się na wizyty kontrolne leczenie może nie przebiegać zgodnie z planem. Jednak orientacyjny czas leczenia średnich wad zgryzu wynosi około 2 lat.

Wielu pacjentów marzy o hollywoodzkim uśmiechu bez konieczności długotrwałego noszenia aparatu ortodontycznego i jest to możliwe! Oczywiście nie przy każdej wadzie, ale niekiedy istnieje możliwość wykonania licówek kompozytowych lub porcelanowych, które tuszują delikatne wady zgryzu. W czasie kilku wizyt jesteśmy w stanie kompletnie odmienić uśmiech.

Zamki aparatu stałego są tymczasowo przyklejone na zęby pacjenta przez co mogą ulegać uszkodzeniom. Z tego powodu należy unikać twardych pokarmów, używać noża i widelca, nie odgryzać kęsów siekaczami. Dodatkowo trzeba po każdym posiłku myć zęby zwykłą szczoteczką i szczoteczką jednopęczkową oraz płukać jamę ustną płynem do płukania, aby uniknąć próchnicy. Należy być również ostrożnym przy żuciu gumy.

Tak, istnieją aparaty wkładane dla dorosłych, mają one postać półprzezroczystych nakładek, które są praktycznie niewidoczne. Dodatkowo łatwiej jest zachować higienę jamy ustnej, gdyż wyjmuje się je na czas jedzenia czy picia. Jednak trzeba być świadomym, że nie wszystkie wady zgryzu mogą być leczone takimi aparatami i o możliwości wykorzystaniu takiego typu aparatu decyduje lekarz ortodonta.

Tak, wszystkie komercyjne usługi naszej kliniki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Rejestracją naszej kliniki.

Masz więcej pytań? Chętnie na wszystkie odpowiemy. Skontaktuj się z nami!

Ortho Esthetica – wyjątkowe miejsce

Klinika stomatologiczna Ortho Esthetica znajduje się w Konstancinie Jeziornie. Do naszego gabinetu zapraszamy również wszystkie osoby mieszkające w pobliskich miejscowościach, w tym między innymi pacjentów z Józefosławia oraz Piaseczna.

Wszystkim oferujemy bezbolesne leczenie stomatologiczne, bazujące na najnowocześniejszych dostępnych metodach.

Leczymy z pasją i zaangażowaniem, a także dbamy o komfort pacjenta na każdym etapie kontaktu z naszą kliniką.

Odmieniając uśmiechy – zmieniamy życia – przekonaj się o tym i Ty!