Implanty Konstancin Jeziorna

Istnieje wiele czynników, które mogą doprowadzić do utraty zęba. Czasem jest to zaniedbanie higieny i zdrowia, czasem nieszczęśliwy wypadek. Niezależnie od przyczyny, bardzo istotne jest, by bez zbędnej zwłoki odwiedzić gabinet stomatologiczny i zastąpić ząb uzupełnieniem protetycznym. Jednym z najtrwalszych rozwiązań są implanty zębowe – specjalność kliniki stomatologicznej Ortho-Esthetica Konstancin Jeziorna.

Podstawą zdrowego uśmiechu jest jego kompletność. Tylko pełne uzębienie może dobrze spełniać swoje funkcje i utrzymywać się w dobrej kondycji przez długi czas. Uśmiech jest tak pomyślaną przez naturę konstrukcją, że jeśli tylko zabraknie któregokolwiek z jej elementów, pozostałe narażone są na zniszczenie. Zęby sąsiadujące z tym, który wypadł lub został wyrwany, przejmują jego funkcję. Dochodzi do ich nadmiernego obciążenia, przesuwania. W efekcie lawinowo kolejne zęby zaczynają kruszyć się i łamać. Właśnie dlatego tak istotną kwestią jest stosowanie uzupełnień protetycznych w przypadku utraty zęba.

Implant zębowy pozwala w sposób bezpieczny i trwały odbudować utracony ząb. Element o stożkowatym kształcie wszczepia się w kość szczęki, w miejsce usuniętego korzenia, po czym mocowana jest na nim korona protetyczna. Zabieg ten przywraca uzębieniu nie tylko jego funkcje, ale także znacząco poprawia estetykę.

Implantologia pozwala na uzupełnienie pojedynczych braków, ale i większych fragmentów uzębienia. Możliwe jest to dzięki wykonaniu protezy lub mostu bazującego na kilku implantach.

Kiedy powstały implanty zębowe?

Prototyp implantów został stworzony w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, jednak początkowo nie był doskonały. Pierwsze tego rodzaju wszczepy tworzono głównie na bazie porcelany oraz osiemnastokaratowego złota. Przełomowym odkryciem było opracowanie odpowiedników przy użyciu czystego tytanu, które zrewolucjonizowały świat stomatologii. Na chwilę obecną implanty zębowe są wciąż udoskonalane, jednak to właśnie te tytanowe są uznawane za najbezpieczniejsze i najlepiej tolerowane przez ludzki organizm. Można na nich mocować korony protetyczne lub mosty, mając pewność, że implant nie wywoła reakcji uczuleniowej czy stanu zapalnego w obrębie jamy ustnej.

Jakie rodzaje implantów są stosowane?

Rodzaje implantów zębowych podzielić można w zależności od sposobu umiejscowienia czy użytego do ich produkcji materiału. Implanty różnią się między sobą także rozmiarem i kształtem, złożonością procesu ich zakładania oraz czasem użytkowania.

Do podstawowych rodzajów implantów należą implanty śródkostne i podkostnowe. Tych drugich nie stosuje się już ze względu na ich gorsze wyniki osiągane podczas użytkowania przez pacjentów. Biorąc pod uwagę materiał, wyróżniamy implanty tytanowe i cyrkonowe (ceramiczne). Mniej popularnym rozwiązaniem są te z metalu, akrylu czy porcelany.

W naszym centrum proponujemy pacjentom doskonałej jakości implanty szwajcarskiej firmy Straumann.

Konstancin Jeziorna implanty zębów - jak przebiega leczenie?

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od konsultacji i szczegółowego wywiadu podczas pierwszej wizyty. Zanim przystąpi się do zabiegów, niezbędne jest także przeprowadzenie badania uzębienia oraz diagnostyka ogólna. Specjalista implantolog ocenia między innymi stan żuchwy oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Pacjent poznaje także szczegółowy plan leczenia i wyraża niezbędne ku niemu zgody.

Odbudowa zęba na implancie rozpoczyna się od nacięcia dziąsła. Następnie wywierca się otwór w kości. Kolejny etap polega na wszczepieniu tam implantu. Dentysta umieszcza tam następnie specjalną śrubę gojącą. Ostatnim krokiem jest mocowanie koron. W procesie leczenia kwestią priorytetową jest brak bólu. Wszystkie etapy zabiegu przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pacjentom pełen komfort korzystania z usług lekarza.

Ceny implantów zębowych - Konstancin Jeziorna

Zabiegi implantologiczne są dość kosztowne, jednak zapewniają najlepszą podstawę dla koron i mostów protetycznych. Na wszczepienie implantu warto zdecydować się nawet w przypadku jednego ubytku, ponieważ w ten sposób można zapobiec zanikowi kości oraz utracie pozostałych zębów.

Przykładowe ceny zabiegów z zakresu implantologii w Ortho-Esthetica kształtują się następująco:

  • wszczepienie implantu – 3500 zł,
  • utworzenie korony pełnoceramicznej na implancie – 3000 – 3500 zł,
  • założenie śruby gojącej – 400 zł,
  • odsłonięcie implantu – 200 – 400 zł.

Do naszej placówki zapraszamy pacjentów nie tylko z Konstancina Jeziornej, ale z całego powiatu piaseczyńskiego, w tym między innymi z pobliskiego Piaseczna oraz Józefosławia.

Implantolodzy - Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Józefosław

dr Piotr Wieczorek​

Implantologia