Ortodoncja Konstancin Jeziorna

Choć kanony piękna zmieniają się z biegiem czasu i ewoluują, zawsze pożądaną cechą w wyglądzie jest harmonia i symetria. Nie inaczej ta sytuacja wygląda w przypadku uśmiechu. Komplet równych, symetrycznie ułożonych zębów, to niewątpliwy atut. Niestety nieestetyczne szpary, wady zgryzu czy krzywo wyrastające zęby to problem, z którym boryka się wiele osób. Na szczęście istnieje miejsce, w którym łatwo go rozwiązać – gabinet stomatologiczny.

ZADZWOŃ

LUB ZOSTAW KONTAKT
  Administrator danych : Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa Cele przetwarzania : kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie; marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie] ; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna

  Klinika stomatologiczna Ortho Esthetica Konstancin Jeziorna oferuje leczenie ortodontyczne, którego efektem będzie estetyczny i zdrowy uśmiech. 

  Lekarz ortodonta to specjalista, który kompleksowo zajmuje się wadami zgryzu, wadami szczękowo-twarzowymi oraz korygowaniem różnego rodzaju nieprawidłowości, jeśli chodzi o ułożenie zębów w łukach. Za pomocą specjalistycznych narzędzi i terapii stomatolog może raz na zawsze zakończyć problem wstydliwych wad wymowy czy nieatrakcyjnego wyglądu zębów. Podstawowym narzędziem, jakie ortodonci stosują w gabinecie, jest aparat ortodontyczny.

  Jakie są rodzaje aparatów na zęby?

  Podstawowy podział aparatów ortodontycznych dzieli je na aparaty stałe i ruchome. Aparaty tradycyjne rozróżniamy także ze względu na stosowany do ich produkcji materiał – istnieją aparaty metalowe, ceramiczne i szafirowe. Na rynku dostępne są także zupełnie niewidoczne, aparaty lingwalne, mocowane na tylnych powierzchniach zębów. Dokładny model aparatu na zęby dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjentów – pod uwagę bierze się rodzaj wady zgryzu, oczekiwane efekty, wiek pacjenta czy nawet jego gust.

  Klinika Stomatologiczna Ortho-Esthetica w leczeniu ortodontycznym oferuje takie rozwiązania jak:

  • Stały aparat ortodontyczny metalowy BioMim
   To konwencjonalny rodzaj aparatu, który doskonale sprawdza się przy cięższych wadach zgryzu ze względu na rodzaj materiału z którego jest wykonany.
  • Aparat ortodontyczny kosmetyczny Hype i EvrClear
   Jest prawie zupełnie niewidoczny. Na niego decydują się pacjenci, dla których ważna jest estetyka uśmiechu również podczas leczenia ortodontycznego.
  • Aparat metalowy samoligaturujący H4
   To innowacyjny system aparatu metalowego, który skraca czas leczenia oraz zmniejsza ilość wizyt kontrolnych u ortodonty.
  • Aparat kosmetyczny samoligaturujący Damon Clear
   Stawia zarówno na estetykę uśmiechu podczas leczenia, jak i na jego krótszy czas trwania. Sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych specjalnie dla naszych pacjentów.
  • Zdejmowany aparat Invisalign
   Występuje w postaci półprzezroczystych nakładek na zęby, które ściąga się na czas jedzenia i mycia zębów. Jest prawie zupełnie niewidoczny, a podczas jego użytkowania zachowanie higieny w jamie ustnej jest dużo prostsze niż podczas noszenia aparatu stałego.

  Aparat na zęby dla dzieci

  W naszej klinice mile widzianymi pacjentami są także dzieci. Poza przyjaznym podejściem i najwyższą troską o ich komfort, w przypadku leczenia ortodontycznego wielkie znaczenie ma także aspekt wizualny aparatu. By dzieci z dumą prezentowały uśmiech, na którym znajduje się aparat ortodontyczny, do ich dyspozycji są konstrukcje z elementami we wszystkich kolorach tęczy. Aparat w ulubionym kolorze nierzadko dla małego pacjenta jest dużą zachętą do podjęcia takiego leczenia. Dodatkowo, w przypadku dzieci częściej niż u dorosłych sprawdzają się również ruchome aparaty ortodontyczne.

  Także dla dorosłych pacjentów aspekt wizualny jest niezwykle ważny. Ortodonci zdają sobie sprawę z tego, że piękny uśmiech to nie tylko uśmiech równy i symetryczny, ale także doskonale komponujący się z urodą konkretnej osoby. Właśnie dlatego, rozpoczynając leczenie ortodontyczne, stomatolog bierze pod uwagę kształt kości twarzy, naturalny sposób uśmiechania się pacjenta i wiele innych czynników. Tylko holistyczne podejście do procesu leczenia ma szansę zaowocować pięknym uśmiechem, który usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego pacjenta.

  Ile kosztuje aparat na zęby?

  Ze względu na mnogość różnorodnych rozwiązań, ceny aparatów na zęby bardzo się różnią. Najtańsze rozwiązania rozpoczynają się już od kilkuset złotych, a koszt najbardziej zaawansowanych technologicznie, profesjonalnych aparatów sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych. Orientacyjne ceny leczenia ortodontycznego można znaleźć tutaj: Cennik ortodoncja Konstancin Jeziorna. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny i dopiero po opracowaniu planu leczenia lekarz jest w stanie przedstawić pacjentowi pełny kosztorys korekcji.

  Ortodonci - Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Józefosław

  dr Aleksandra Didik​

  Ortodoncja – Invisalign

  dr Wioleta Szewczyk

  Ortodoncja – Invisalign