Profilaktyka stomatologiczna Konstancin Jeziorna

Pierwszą i naczelną zasadą dbania o zdrowy uśmiech jest profilaktyka stomatologiczna, zwłaszcza regularna pielęgnacja i oczyszczanie. Jednak nawet najdokładniejsze mycie zębów na co dzień nie jest w stanie przywrócić zębom takiej świeżości i blasku jak profesjonalne zabiegi. Stomatologia estetyczna ma w swoim zakresie szereg zabiegów, które wykonywane podczas wizyty pacjenta w gabinecie wpływają korzystnie na stan jego zębów i poprawiają efekt wizualny.

Dlaczego warto korzystać z higienizacji? Jakimi zabiegami stomatologii estetycznej można się posiłkować, by upiększyć swój uśmiech?

Według najprostszej definicji stomatologia estetyczna to grupa zabiegów, które korzystnie wpływają na zdrowie i wygląd zębów. Jeśli najnowocześniejszy sprzęt oraz wysokie kwalifikacje idą w parze z profesjonalnym podejściem, usługi te zapewniają pacjentom widoczną poprawę estetyki zębów. W zależności od obranej metody, zmiany mogą dotyczyć na przykład poprawy koloru uzębienia, zlikwidowania przebarwień, a nawet korekty kształtu zębów.

Jakie zabiegi na upiększenie zębów?

Klinika stomatologiczna Ortho Esthetica zaprasza na konsultacje i wizyty, podczas których wykwalifikowana higienistka stomatologiczna przywróci zębom ich naturalny urok i wydobędzie z uśmiechu maksimum piękna. Oferowane przez nasz gabinet usługi stomatologii estetycznej, które zawierają się w zabiegu kompleksowej higienizacji, to:

Skaling zębów

Jednym z podstawowych narzędzi służących do dokładnego oczyszczania powierzchni zębów jest zabieg skalingu. Polega on na usuwaniu odkładającego się wokół szyjek zębowych kamienia nazębnego. Zabieg ten pozwala zapobiec postępowaniu próchnicy, przeciwdziała paradontozie i stanom zapalnym.

Piaskowanie zębów

Jest to zabieg podobny do skalingu, często stosowany jest jako jego uzupełnienie. Piaskowanie zębów eliminuje problem kamienia nazębnego nawet wtedy, gdy odkłada się on już od dłuższego czasu i w dużych ilościach osadził się wokół zębów. W sposób dokładny i skuteczny piaskowanie zębów oczyszcza korony z wszelkich osadów, redukując tym samym powstałe na nich przebarwienia. Dzięki temu często można uzyskać subtelny efekt rozjaśnienia uśmiechu.

Fluoryzacja zębów

Zabieg, podczas którego na oczyszczone dokładnie zęby aplikuje się preparat o wysokim stężeniu fluoru w składzie. Substancja ta buduje na zębach barierę ochronną przed szkodliwymi kwasami i bakteriami, hamuje ich rozwój, wspomaga też odbudowę szkliwa w miejscach drobnych ubytków.

Wybielanie zębów Konstancin Jeziorna

Pacjentom, którzy oczekują bardziej spektakularnego efektu, intensywniejszego niż przywrócenie naturalnej bieli zębom, klinika stomatologiczna Ortho Esthetica Konstancin Jeziorna oferuje zabiegi wybielające:

  • Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym
    Szybki i wysoce skuteczny zabieg poprawiający estetykę uśmiechu. Lekarz lub higienistka wykonuje go przy użyciu wybielającego preparatu i specjalistycznej lampy. Wystarczy jedna wizyta, by naturalna biel zębów została rozjaśniona, a uśmiech wyglądał znacznie promienniej.
  • Nakładkowe wybielanie zębów
    Procedurę rozpoczyna wizyta w gabinecie dentystycznym, podczas której specjalista usuwa kamień nazębny i wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni zębów, po czym tworzy tzw. wyciski. Odlewy te pozwalają stworzyć idealnie dopasowane do kształtu zębów nakładki, które pacjent stosuje później w domu razem z żelem wybielającym. Po maksymalnie dwóch tygodniach stosowania tego zestawu efekt wybielenia i odświeżenia wizerunku widoczny jest gołym okiem.

Higienizacja stomatologiczna w Ortho-Esthetica

Gromadząca się wokół szyjek zębowych płytka nazębna, która nieusuwana z czasem zmienia się w niemożliwy do samodzielnego oczyszczenia kamień nazębny, to duże zagrożenie dla zdrowia zębów. Kamień nazębny może prowadzić do demineralizacji szkliwa, próchnicy, może powodować także uciążliwe choroby dziąseł i zapalenia w ich obrębie. Higienizacja ma więc ogromny wpływ nie tylko na wygląd zębów, ale też ich ogólną kondycję. Nawet te osoby, które skrupulatnie dbają o czystość swojego uśmiechu każdego dnia, powinny od czasu do czasu skorzystać z higienizacji w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, by zachować zęby w zdrowiu i estetycznym wyglądzie.

Higienistki stomatologiczne - Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Józefosław

Kamila Mendel

Asystentka Koordynująca i Higienistka