Wyciski ortodontyczne

By lekarz ortodonta mógł dobrać najlepszą metodę terapeutyczną, zwykle pobiera wycisk ortodontyczny. W ten sposób dentysta zbiera szczegółowe informacje na temat zgryzu oraz struktury kostnej, które mają kluczowe znaczenie dla udanego przebiegu leczenia. W zależności od indywidualnych oczekiwań pacjenta wyróżnia się wyciski ortodontyczne anatomiczne, czynnościowe, robocze oraz orientacyjne.

Sporządzenie specjalistycznego wycisku ortodontycznego jest niezbędne nie tylko przed założeniem aparatu na zęby, ale również przed wykonaniem:

  • protez zębowych,
  • koron,
  • mostów itp.

Jak się wykonuje wycisk ortodontyczny?

Przed przystąpieniem do procedury lekarz ortodonta dobiera odpowiedni rozmiar łyżek, na które następnie nakładana jest masa plastyczna służąca do odbicia wszystkich szczegółów uzębienia. W klinice stomatologicznej ORTHO ESTHETICA do pobierania wycisków ortodontycznych wykorzystujemy wyłącznie bezpieczne dla zdrowia tworzywa sztuczne, charakteryzujące się krótkim czasem wiązania. Dzięki temu cała czynność trwa zaledwie kilka minut i nie naraża pacjenta na nieprzyjemne odczucia.